Medová masáž pro zlepšení imunitního systému

Úvod do světa medové masáže

Právě jsem se vrátila z masáže - ne ledajaké, ale medové masáže. Medová masáž je trend, který začal někde v Asii a pomalu se šíří do celého světa. Ale proč? Proč s medem? O tom právě bude tento článek!

Medová masáž je z dobrodružství a pozitivní energie. Je to takový malý útěk z reality, kdy si pochutnáte na medu a zároveň se necháte hýčkat masáží. Je to umění, je to nauka, je to úžasný způsob, jak zlepšit naši imunitu a zároveň se cítit lépe.

Teď si možná říkáte, že medová masáž je něco, co by vám ani v nejdivočejších snech nenapadlo. No, já jsem na tom byla stejně. Ale pak mi jednou kamarádka řekla o této technice a mě to nějak zaujalo. Tak jsem se rozhodla vyzkoušet to sama a ... wow! Bylo to úžasné!

Co je to medová masáž a proč je skvělá pro imunitní systém

Medová masáž je technika, při které se používá med ke stimulaci těla a okolních tkání. To může zvýšit imunitu těla vůči různým infekcím a chorobám. Zní to divně? Možná, ale funguje to!

Představte si to - ležíte na masážním stole, kolem vás je klidná atmosféra, svíčky, relaxační hudba ... a voňavý med. Med se nanáší na tělo a poté se začne masírovat. Toto vše se děje během medové masáže a je to opravdu nezapomenutelný zážitek.

Med obsahuje mnoho cenných látok, které jsou pro naše tělo důležité. Má antibakteriální a antivirové vlastnosti a pomáhá tak zvyšovat naši imunitu. A navíc, při masáži se všechny tyto cenné látky dostanou přímo do našeho těla.

Když se aplikuje na tělo, med pracuje na několik úrovních - stimuluje krevní oběh, zvyšuje produkci bílých krvinek (které jsou zodpovědné za boj proti infekcím), působí protizánětlivě a regeneračně na pokožku.

Medová masáž: Praktický průvodce pro začátečníky

Možná si říkáte, že medová masáž zní skvěle, ale nevíte, jak začít. Nebojte, mám pro vás několik tipů!

Prvním krokem je sehnat si kvalitní med. Dbejte na to, aby byl čistý a neobsahoval žádné nečistoty. Pak budete potřebovat masážní olej. Med je sice skvělý, ale může být trochu lepkavý, takže olej pomůže medu lépe se rozetřít po těle.

Dále budete potřebovat ručník a sprchu, protože med je poměrně lepkavý a budete ho chtít po masáži smýt. A samozřejmě, potřebujete masírovat. Pokud nemáte nikoho, kdo by vás mohl masírovat, můžete si zakoupit masážní hůlky, které vám pomohou dosáhnout na místa, která by byla normálně nedostupná.

A jak na tu samotnou masáž? Jednoduše si lehněte na břicho, nechte se masírovat medem a užívejte si! Jednotlivé partie těla se masírují vždy po dobu asi 15 minut. Medovou masáž je možné provádět jednou až dvakrát týdně.

Doslovné potěšení: Jak se cítím po medové masáži

Vím, že medová masáž může znít divoce, ale věřte mi, že je to skvělý zážitek. Vlastně to je více než jen masáž, je to celková cesta k uvolnění a léčení.

Když jsem vyzkoušela medovou masáž poprvé, byla jsem trochu nervózní. Ale jakmile jsem ležela na tom stole a cítila jemné teplo medu na své kůži, věděla jsem, že je to správná volba.

Po masáži jsem se cítila tak uvolněně. Byl to úžasný pocit klidu a relaxace. A navíc, moje pleť byla jemná a vyživená.

A co je na tom nejlepší, ten pocit vydržel. Po imunitu mohu říct s jistotou, že se zlepšila. Cítím se energičtější, je mi méně často zima a mám mnohem méně nachlazení než dřív.

Takže, pokud jste zvědaví na medovou masáž a chcete něco nového vyzkoušet, vřele vám ji doporučuji. Je to úžasný zážitek a vhodný pro každého. Užijte si svou medovou masáž a vyprávějte o svých zážitcích. Těším se na vaše příběhy!

Napsat komentář