Reflexní masáž: Jak ji používat pro léčbu migrény

Základný princip reflexní masáže

Tak představte si: sedíte v kanceláři, svítilna je rozstřikována na střechu a výsledkem je nekonečná bolest hlavy. A pak přijde Tereza, moje milující žena a zabíjení migrén pouhým dotykem svých rukou. Ne, to není magie (i když bych si přál, aby to byla), je to reflexní masáž. Ale co to vlastně je, zeptáte se? Reflexní masáž, neboli reflexologie, je terapeutická metoda, která využívá specifických míst na těle – reflexních zón. Tyto zóny prý odpovídají různým orgánům a částem těla. A právě masáž těchto zón může přinést úlevu od mnoha zdravotních potíží, včetně migrény.

Odkud pochází reflexní masáž

Věřte tomu nebo ne, reflexní masáž je stará jako člověk sám. Historické důkazy naznačují, že reflexní masáž byla používána již v dávných civilizacích, jako je starověký Egypt či Čína. Ale moderní reflexologie, jak ji známe dnes, byla vyvinuta až na začátku 20. století. Byla to studia Eunice Inghamové, která dokázala zmapovat všechny reflexní body na chodidlech, které odpovídají našim orgánům a tělesným systémům. Takže když mi Tereza masíruje nohy, tak ve skutečnosti léčí moji migrénu! Nejsou to skvělé zprávy?

Jak reflexní masáž funguje

Tady je věc: reflexní masáž funguje na základě teorie, že specifické body na chodidlech, rukou a uších jsou spojeny s tělními orgány a tělesnými systémy. Představte si to jako mapu těla na nohou. Když se tyto body stimulují, říká se, že to pomáhá vyléčit a zklidnit daný orgán nebo tělesný systém. To znamená, že když Tereza masíruje specifické body na mých nohou, které jsou spojeny s mé hlavou, může to pomoci zmírnit můj bolest hlavy! Zní to jako science fiction, ale opravdu to funguje!

Reflexní masáž a migréna

Nyní to přichází k tomu, jak reflexní masáž může přinést olivu od migrény. Vlastně je to velmi jednoduché. Reflexologové věří, že migrény můžou být způsobeny zablokovanými 'energetickými kanály' v těle. Masírováním specifických reflexních bodů, můžete 'otevřít' tyto kanály a umožnit energii, aby opět volně tekla. Tímto způsobem lze migrénu skutečně účinně zmírnit. A to je přesně to, co Tereza dělá pro mě, když mám migrénu!

Reflexní masáž pro migrénu doma

Jsem si jistý, že teď si říkáte, jak můžete reflexní masáž použít k léčení vaší vlastní migrény. No, vězte, že to je celkem snadné. Začněte tím, že si osvojíte základní principy reflexologie a naučíte se, jaké body odpovídají vašim hlavovým bolestem. Různé knihy a online materiály vám s tím mohou pomoci. Nebojte se je používat! Ale mějte na paměti, že reflexní masáž by měla být vždy prováděná šetrně. Hlavní je, abyste se při masáži cítili uvolněně a pohodlně.

Osobní zkušenost

Teď bych vám rád řekl o mém vlastním zážitku s reflexní masáží. Je to komický příběh, ale také velice poučný. Jednoho dne jsem se vrátil domů s migrénou, která by mi patrně dokázala vyléčit kravu. Bylo to tak zlé, že jsem nebyl schopen se podívat na světlo. Tereza mi navrhla vyzkoušet reflexní masáž, na což jsem souhlasil. Jenže jak to tak v životě bývá, ne všechno šlo podle plánu. Místo mých nohou jsem omylem natáhl ruku a ukázal na svůj palec. Tereza se začala smát a informovala mě, že pokud mi bere bolest hlavy, tak by měla masírovat mě nohy, ne ruku. Můj palec byl napojený na moje plíce, nikoli na hlavu. Ačkoliv byla tato situace rozhodně legrační, ukázalo se, že reflexní masáž opravdu zabrala. Mé migréně se podařilo vzlétnout a já jsem se vrátil do svého normálního já. A od té doby vím, kde mám své plíce a kde hlavu!

Napsat komentář