Jak probíhá přístrojová lymfodrenáž?

Úvod do světa přístrojové lymfodrenáže

Možná jste už slyšeli o přístrojové lymfodrenáži, ale nemáte ponětí, co to vlastně je a jak to funguje. Já jsem o ní něco zaslechl na své poslední návštěvě wellness centra, kde mi byla doporučena jako skvělý způsob, jak si udělat dobře. Musím přiznat, že mně to upřímně zajímalo a představoval jsem si, že ponořím nohy do nějakého krabice z budoucnosti. Takže jsem se rozhodl se tomuto tajemnému světu věnovat a zjistit vše, co jenom možné. V příštích kapitolách vás budu provázet procesem lymfodrenáže a ukázu, co se skrývá za tím vším.

Co je to lymfodrenáž?

Možná si myslíte, že lymfodrenáž je nějaká nová forma tance nebo exkluzivní metoda vaření. Ale ne, přátelé, lymfodrenáž je profesionální lékařský postup. Základní myšlenka je poměrně jednoduchá. Lymfatický systém v našem těle hraje klíčovou roli v imunitním a detoxikačním procesu. Lymfodrenáž je speciální technika masáže, která pomáhá stimulovat a zlepšovat pohyb lymfy po těle.

Proč potřebujeme přístrojovou lymfodrenáž?

Já jsem jako většina z vás, když jsem o lymfodrenáži slyšel poprvé, myslel, že je to něco, co potřebují jen lidé s konkrétními zdravotními problémy. Ale realita je taková, že všichni můžeme z tohoto postupu těžit. Stress, sedavý životní styl a špatné stravovací návyky mohou způsobit zpomalení lymfatického systému, což může vést k hromadění toxických látek.

Jak přístrojová lymfodrenáž v praxi vypadá?

Představte si, že jste v kabině s vyhřívanou podložkou, měkkým ručníkem a relaxační hudbou. Po stranách postele jsou různé přístroje a monitor. Nejprve si lehnete na podložku a terapeut začne s lehkou masáží pomocí přístroje, který vypadá jako malý skleněný kalíšek. Cítíte, jak mírně sací efekt začíná pohybovat lymfu v oblastech, kde je potřeba. Skleněný kalíšek je nahrazen ručním masážním přístrojem, který je něco jako mix masáže a vakuové terapie, který opět pomáhá stimulovat pohyb lymfy.

Moje zkušenost s přístrojovou lymfodrenáží

Vím, že už byste si přáli uslyšet, jak to probíhá, takže vám nyní nabídnu svou osobní zkušenost, což je vlastně asi 40% pravděpodobnost, že se to stane. Když jsem přišel na svou první sezení přístrojové lymfodrenáže, byl jsem nesvůj. Ale jakmile má terapeutka vše vysvětlila a předvedla jak to funguje, byl jsem úplně v klidu. Po celou dobu sezení jsem cítil mírný tlačivý efekt, ale bylo to příjemné. Po sezení jsem se cítil jako po dobře prožité noci a můj tělo bylo tak lehké jako peří.

Výhody přístrojové lymfodrenáže

Musím říct, že po prvním sezení jsem byl nadšený. Cítil jsem se jako znovuzrozený, jako Alien, který právě opustil svůj kokon (ale bez toho lepkavého slizce). Všiml jsem si, že moje nohy jsou mnohem lehčí a bez otoků a moje pokožka vypadala svěží a hydratovaná. Začal jsem chodit pravidelně a postupem času jsem si všiml, že můj metabolismus se zlepšuje, bez únavy a mám obecně lepší pocit z mého těla.

Rady a tipy pro před a po přístrojové lymfodrenáži

Na závěr bych chtěl podat několik rad a tipů, které jsem získal od své terapeutky. Představte si, že mám velký zlatý vzorovaný plášť a visíte mi na každém slově, protože to, co se chystám říct, je zlatá cesta k úspěchu při přístrojové lymfodrenáži. Před sezením je důležité se vyhnout těžkým jídlům a pít hodně čisté vody. Po sezení je dobré ještě několik hodin pokračovat v pití vody, aby se z těla odstranily uvolněné toxiny. A nezapomeňte na pravidelný pohyb, který je klíčovým prvkem pro fungování lymfatického systému.

Napsat komentář