Vakuoterapie: revoluční způsob léčby bolesti

Základy Vakuoterapie

Jestli si myslíte, že jsem se právě rozhodl bavit o nějaké nové vesmírné terapii NASA, neboji se, že bych měl rád dobrou dávku sci-fi, ale ne tak docela. Mluvíme o vakuoterapii, revolučním způsobu léčby bolesti, která zahrnuje použití vakua, tj. fyzické prázdnoty. Je to princip, který zní jako z nějakého románu Raye Bradburye nebo epizody Star Treku, ale skutečnost je mnohem jednodušší a - můžu s naprostým klidem říct - mnohem méně sci-fi.

Vakuoterapie, také známá jako vakuová terapie nebo křížová terapie, je léčebná praxe, která využívá speciální pohárky namontované na kůži, aby vytvořily vakuum, které stimuluje krevní oběh a napomáhá hojení. Zní to jednoduše, že? Okamžitě vás to může přivést na mysl, "Ale Pavle, to přece zní jako stará dobrá baňkování!" A máte pravdu, já se jen snažím být moderní a používat nové termíny.

Výhody Vakuoterapie

Ale než se probereme k technickým detailům, pojďme se zaměřit na to, proč by to mělo někoho zajímat. Vakuoterapie je skvělá z hlediska léčení řady problémů, nejen k zoufání bolavých zad. Její široké využití zahrnuje léčení svalových křečů, podráždění nervů, celulitidy a dokonce i hojení ran a vředů. Nemluvě o tom, že je to také skvělá metoda pro uvolnění stresu a napětí. A věřte mi, v dnešní uspěchané době kvůli tomu nikdo neodmítne.

A pokud jste takový typ, který se vždy snaží hledat přímé výsledky, pak vakuoterapie je vaším kamarádem. Výsledky jsou často viditelné téměř okamžitě, v záležitosti několik málo sezení. Jak to vím? No, nějakou tu dobu trpím na bolesti zad, a právě vakuoterapie byla jedním z mála ošetření, které mi skutečně pomohlo.

Fungování Vakuoterapie

Pokud se teď ptáte, jak to funguje, povím vám to tak jednoduše, jak je to možné. Terapeut nasadí speciální pohárek na místo vašeho těla, kde cítíte bolest nebo nepohodlí. Tento pohárek je poté evakuován vzduchem - takto vznikne vakuum a pokožka do něj účinně "vstoupí".

Vypadá to trochu divně, ale nebojte se, není to tak bolestivé, jak by se mohlo zdát. Ve skutečnosti, pokud byste mi dali na výběr mezi klasickou masáží a vakuoterapií, určitě bych si vybral toto vakuum. Proč? Protože vakuoterapie je jedna z těch terapií, které se snaží léčit tělo jako celek, a ne jen jednotlivě postižené oblasti.

Indikace a Kontraindikace Vakuoterapie

Během léčby vakuoterapie se často zaměřuje na body svalového napětí nebo tzv. "trigger points". Ale také se běžně používá k léčbě problémů s krevním oběhem, pro podporu aktivace lymfatického systému a k detoxikaci těla. Zajišťuje výživu a okysličení tkání, a k tomu všemu pomáhá osvobodit tělo od toxinů. Povězte mi, není to jako dostat všechno vánoční dárky najednou?

Samozřejmě, jako u každé jiné medicínské procedury, i u vakuoterapie existují určité kontraindikace. Nelze ji například použít na místa s vyrážkami, vředy, puchýři, ekzémy, nebo na místa, kde jste právě dostali tetování. A pokud máte nějakou vážnější nemoc, jako je srdeční onemocnění nebo rakovina, měli byste se samozřejmě poradit s lékařem.

Moje Zkušenost s Vakuoterapii

Jestli mi teď chcete věnovat chvilku vašeho času, rád bych s vámi podělil o svou osobní zkušenost s vakuoterapií. Velmi podrobně a detailně se zamyslím nad tím, jak mě tento řetěz událostí přivedl k tomuto alternativnímu způsobu léčení.

Nedávno, vlastně, když o tom přemýšlím, už to je asi přes rok, jsem začal cítit určitý nepohodlí v dolní části zad. Myslel jsem si, že to je jen něco dočasného, možná jsem špatně seděl u počítače nebo v autě, takže jsem tomu moc nevěnoval pozornost. Ale pak se to stalo častějším a častějším a ještě častějším. A co je horší, stávalo se to nepohodlí intenzivnějším. Nakonec jsem skončil u lékaře, který mi doporučil series rehabilitačních cvičení. Ale znáte to, někdy je těžké se držet těchto plánů, když jste vystaven neustálému stresu a tlaku každodenního života.

A tak, po pár týdnech neúspěšných pokusů něco s tím udělat, jsem se rozhodl hledat alternativní metody. A narazil jsem na vakuoterapii. No, pokusil jsem se a byl jsem překvapený, jak efektivní a rychlá tato terapie je. Ještě víc mě ale překvapilo, jak jsem se cítil po sezení - byl jsem tak uvolněný a plný energie, že jsem měl pocit, že mohu přemoci celý svět. Od té doby jsem terapii zahrnul do svého pravidelného programu a cítím se skvěle.

Takže když se zeptáte na mou zkušenost s vakuoterapií, odpověď je jednoduchá: funguje to. Funguje to pro mě, a já jsem si docela jistý, že by to mohlo fungovat i pro vás. Tak proč to nevyskusate? Možná budete překvapeni, stejně jako já.

Napsat komentář