Zlepšete svůj spánek pomocí rehabilitační masáže

Význam kvalitního spánku pro naše zdraví

V dnešní době bohužel příliš často podceňujeme, jak je důležitý skutečně kvalitní spánek. Každý den, večer co večer, si lehneme do postele s mobilním telefonem a probíráme se sociálními sítěmi místo toho, abychom se soustředili na odpočinek a regeneraci. A pak se divíme, proč se ráno budíme unaveni a bez energie. Věděli jste, že nedostatek kvalitního spánku může v dlouhodobém horizontu vést k řadě zdravotních problémů, včetně obezity, cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění? Ale nebojte se, já tu mám pro vás řešení!

Rehabilitační masáže jako pomocník při zlepšování spánku

Jedním z málo známých, ale velmi účinných způsobů, jak zlepšit kvalitu svého spánku, jsou rehabilitační masáže. Možná si říkáte, že masáže jsou jen luxusní způsob, jak se trochu rozmazlovat a relaxovat. Ale pravdou je, že masáže mohou mít skutečně prokazatelné benefity pro naše zdraví a spánek.

Když jsem byla mladší, měla jsem několik let problémy s nespavostí. Byla jsem naprosto vyčerpaná a frustrovaná z toho, jak mi špatný spánek ovlivňoval život. Lékaři mi doporučili několik různých léků na spaní, ale já jsem hledala přirozenější řešení. A to jsem našla právě v rehabilitačních masážích. Byly to masáže, které mi pomohly zvládnout svůj problém s nespavostí a doslova mi změnily život.

Kako fungují rehabilitační masáže?

Rehabilitační masáže působí na naše tělo velmi komplexně. Jedním z jejich hlavních účinků je relaxace a uvolnění svalů, což následně vede ke zlepšení celkového prokrvení těla. A právě toto zlepšené prokrvení je klíčové pro zlepšení kvality spánku. Když se náš organismus dostatečně prokrví, dochází k lepšímu a rychlejšímu odvodu škodlivých látek a k zlepšení přísunu kyslíku a živin k našim buňkám.

Představte si, že vaše tělo je jako velký, složitý stroj. A stejně jako každý stroj, i naše tělo potřebuje pravidelnou údržbu a péči. A jednou z nejlepších forem péče o naše tělo jsou právě rehabilitační masáže.

Tipy pro účinnou rehabilitační masáž doma

Možná se ptáte, jak začít s rehabilitačními masážemi. Pravdou je, že nemusíte hned utrácet velké sumy za profesionální masérky či maséry. Poměrně jednoduché techniky můžete zvládnout i doma a stačí vám k tomu jen pár základních pomůcek a trochu ochoty se učit.

První věc, kterou potřebujete, je kvalitní masážní olej. Osobně jsem velkou fanynkou levandulového oleje, protože má relaxační účinky a skvěle voní. Dále si můžete pořídit nějakou z masérských pomůcek, jako jsou masážní kuličky nebo válce. Pokud nemáte možnost nebo náladu utrácet za takovéto pomůcky, můžete začít jen se svými rukama. Hlavní je jemné a cílené tlakování a hnětění svalů, s přesunem od končetin k srdci, abyste podpořili správné prokrvení.

Osvědčené masážní techniky pro lepší spánek

Mezi oblíbené a osvědčené techniky patří masáž hlavy a krku, která dokáže účinně uvolnit napětí a stres. I já sama ji pravidelně praktikuji před spaním a můžu vám říct, že mi skutečně pomáhá usnout. Jen si stoupněte k zrcadlu, vezměte do rukou trochu svého oblíbeného masážního oleje a jemně promasírujte své svaly na krku a na hlavě.

Tak a teď už víte, jak na to. Tak si teď jen lehněte, zavřete oči a...spát. Já se jdu teď také připravit na dobrý noční spánek. Mojí součástí večerní rutiny je i pořádná dávka lásky a hraní s mým věrným čtyřnohým parťákem Maxem. Ten sice rehabilitační masáže nepraktikuje, ale jeho přítomnost a nekonečná láska k mému personálu jsou pro mě stejně relaxační jako ta nejlepší masáž. Dobrou noc!

Napsat komentář