Thajské masáže: Jak vám mohou pomoci zlepšit náladu

Základní principy thajských masáží

Thajské masáže jsou pro mě osobně místo, kde se skládají všechny stresové skládačky životních puzzle. Jsou to ručně malované mosty přes řeku napětí, které pramení z hloubky naší duše. A tento most nás bezpečně, ale ne zcela bezbolestně, dopraví na druhou stranu, kde nás čeká relaxace, uvolnění a harmonie.

Thajské masáže mají tisíciletou historii a jejich základy se datují až do doby Buddhova života. Představte si to – kdysi dávno, v prastarých časech, se někdo rozhodl postavit most přes tu neklidnou řeku a naučit nás to, jak bezpečně přeplavat. A aby to bylo ještě úžasnější, my dnes sledujeme tytéž základní principy thajských masáží, s jakými původně pracovali ti první maséři.

Benefity thajských masáží pro tělo

Kromě toho, že thajské masáže jsou jako hřejivá deka pro duši, tak nás také obohacují o mnoho tělesných výhod. Právě jsem objevila nový sport – mám na mysli thajské masáže a ne to, že bych se rozhodla vstoupit do ringu a hodit si boxerskou rukavici. Musím uznat, že po první thajské masáži jsem se cítila jako po náročném tréninku. Ale po několika dnech se mé tělo cítilo obnovené, energizované a připravené na nové výzvy.

Thajské masáže jsou skvělé pro uvolnění svalového napětí, zlepšení tělesné flexibility a podporu lepšího krevního oběhu. Kdybych měla počítat polohy, do kterých mě masérka během mé poslední masáže dostala, pravděpodobně bych potřebovala prsty na obou rukou a možná bych musela využít i prsty na nohou.

Psychické přínosy thajských masáží

Nejenže thajské masáže léčí naše tělo, ale také mají neskutečně silný dopad na naši mysl. Mám na mysli ten ohromující pocit klidu, relaxace a harmonie, který nabírá silu během a po masáži. Pro mě jako blogerku, která tráví hodně času u počítače a má často vysoké úrovně stresu, to je naprostý zázrak. Thajské masáže mi pomáhají dosáhnout hluboké relaxace a uklidňují moji mysl.

Masáž může být jako meditace, kdy se věnujete jen sobě, svým pocitům a ničemu jinému. A to je něco, co v našem hektickém a často chaotickém světě často vynecháváme. Thajská masáž je nejen o léčení těla, ale také o léčení duše.

Typy thajských masáží a jejich specifikace

Když jsem poprvé šla na thajskou masáž, překvapilo mě, kolik různých typů a technik tato tradiční terapie nabízí. Thajská masáž může mít mnoho podob, od jemných a relaxačních po intenzivní a terapeutické. Měla jsem štěstí zažít několik z nich a každá byla naprosto jedinečná.

Zde v Brně najdete mnoho salonů nabízejících thajské masáže, které se specializují na různé techniky a typy. Moje oblíbená je ale tradiční thajská masáž, která je nejen intenzivní a terapeutická, ale také vás provede sérií protahovacích a jógových poloh. Po takové masáži se cítíte jako nově narozený!

Moje osobní zkušenost s thajskými masážemi

Nyní, když už víme, jaké výhody mohou thajské masáže přinést, ráda bych se s vámi podělila o moji osobní zkušenost. Asi před rokem jsem zažila velmi stresové období. Měla jsem pocit, že se snášejí těžké kameny na mé bedra a že bych potřebovala další pár rukou, abych s tím vším dokázala zvládnout.

Díky různým internetovým stránkám jsem narazila na thajskou masáž a rozhodla se, že to vyzkouším. Po první masáži mi bylo jasné, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí mého života. Hned po první návštěvě jsem se cítila jako nový člověk – byla jsem plná energie, můj stres se snížil a celkově jsem se cítila mnohem lépe.

Tipy pro vaši první thajskou masáž

Protože mi thajské masáže tolik pomáhají, ráda bych se s vámi podělila o několik tipů, které by mohly být užitečné pro vaši první návštěvu. První a nejdůležitější je, že byste měli být připraveni na to, že to možná nebude úplně pohodové. Ale nebojte, bolí to dobře a po masáži si uvědomíte, jak moc to stálo za to.

Dále je důležité si uvědomit, že každý masér má svůj vlastní styl a techniku, takže pokud vám první masáž nedělá dobře, neznamená to, že nemůžete najít jinou, která vám vyhovuje lépe. A ať už je to jakkoli, pamatujte, že se jedná o investici do vašeho zdraví a pohody. Vaše tělo vám za to bude vděčné!

Napsat komentář