Jak masáž shiatsu může zmírnit bolest hlavy

Jak shiatsu masáže pomáhají zmírnit bolest hlavy

Představte si den, kdy vás svírá obrovská bolest hlavy a vše, co by vám mohlo pomoci, je jen válka s tabletkami nebo klinika pro akutní lékařskou péči. Znáte ten pocit, když vás pulsující bolest tak omráčí, že nedokážete ani vstát z křesla a obléknout děti? No, já ano. Moje dny byly plné bolestí hlavy až do doby, než jsem objevila japonský druh masáže zvaný Shiatsu.

Co to vlastně je Shiatsu masáž?

Shiatsu, který pochází z Japonska a znamená "tlak prstů", je terapeutická metoda masáže, která se provádí pomocí prstů, dlaní, loktů a kolen. Jeho účelem je vyvolat pocit uvolnění a pomoci harmonizovat tělo a mysl tím, že pracuje s cestami energie nazývanými meridiány. Meridiány jsou trasy, kterými se podle tradičního východního lékařství pohybuje energie po celém těle a jsou často součástí akupresurních a akupunkturních terapií. Je fascinující, jak tento druh masáže dokáže pomoct tělu se uzdravit.

Vliv Shiatsu masáže na bolest hlavy

Ráda bych se podělila o tuto skvělou zkušenost. Jednou jsem měla tak silnou migrénu, že jsem cítila, jak mi tep práce doslova buší v chunkách. Žádné tabletky mi nepomáhaly, až jsem šla na schůzku se Shiatsu terapeutem. Prstama mi prohnul šíji a záda a já jsem ucítila, jak se bolest hlavy pomalu rozpouští. Bylo to jako kouzlo! Od té doby se snažím zajít si na Shiatsu masáž pravidelně, a dokonce jsem se naučila několik technik pro domácí použití. A víte co? Migrény mi skutečně výrazně ustoupily a já mám mnohem více energie na hraní s mým synem Lukášem a naši kočkou Mínou.

Typy Shiatsu masáže pro bolest hlavy

Při léčení bolesti hlavy se používají různé typy shiatsu masáže. Například shiatsu akupresura, která se soustředí na určité body na těle, aby se ulevilo od bolesti. Tlakové body se nacházejí na základě meridiánů, energií tekoucích tělem. Pak je tu Zen shiatsu, který se soustředí na celkovou rovnováhu a integraci těla a mysli.

Tipy a triky, jak si můžete ulevit od bolesti hlavy pomocí Shiatsu masáže doma

Pokud se nechcete na masáž vždy jenom vypravit, existují určité techniky Shiatsu, které si můžete udělat sami doma! Například akupresurní body GB20, které se nacházejí na zadní straně hlavy v jamkách mezi horní částí svalů krku a základem lebky, jsou úžasným místem pro ulevění od hlavových bolestí. Tento bod můžete masírovat lehkým kroužením prstů. Nebo se můžete zaměřit na bod LI4, mezi palcem a ukazovákem. Ale pamatujte, předtím než začnete, je důležité se uvolnit, zhluboka dýchat a opravdu se soustředit na to, co děláte.

Shiatsu masáže mi skutečně změnily život. Je úžasné, jak něco tak jednoduchého jako tlak prstů může přinést tak hodně uklidnění a úlevy od bolesti. Těším se na to, jak se tato metoda bude nadále vyvíjet a jak mi pomůže v mém dalším boji s migrénou. Doufám, že tyto informace vám pomohou vyzkoušet nový způsob, jak zvládnout bolest hlavy bez nutnosti sahat po lékařských přípravcích.

Napsat komentář