Jak holistická masáž může zlepšit váš výkon

Holistická masáž a její principy

Dovolte mi, abych vás zasvětila do tajů holistické masáže, která dokáže zlepšit váš výkon ve všech oblastech vašeho života. Ale abyste pochopili, jak to funguje, je důležité pochopit, co je pravý význam slova "holistický". Holistický přístup je o pochopení celku. Když o tom mluvím, vybaví se mi příběh o mně a mojí dceři Marice. Jednoho dne mi Marika přišla se svým výkresem, na kterém bylo několik barevných kuliček. Zeptala jsem se jí, jaký je to obraz, načež mi odpověděla: "Mami, to je přece já!" A já jsem tehdy pochopila, že se jedná o její holistický obraz sama sebe. Každá kulička reprezentovala něco jiného - jedna byla pro radost, druhá pro smutek, třetí pro vztek... Ale všechny dohromady vytvořily obraz Mariky jako celku.

Stejně tak funguje i holistická masáž. Bere v potaz celou osobu - tělo, mysl, emoce, ale i ducha. Masáž je taková malá proměna - procházíte vývojem, obohacujete se o nové poznatky a učíte se. Je to jako když vás někdo vzal za ruku a vedl vás po cestě sebeobjevování. A nemyslím tím pouze fyzické sebeobjevování, ale i mentální a emocionální. A tak si mohu dovolit říci, že holistická masáž je vlastně taková cesta za pochopením sebe sama.

Vliv holistické masáže na tělesnou kondici

Často se setkávám s tím, že lidé přicházejí na masáže s bolestmi těla. A rozhodně jim to nemůžu vyčítat! V dnešní době jsme často zahleděni do našich mobilních telefonů a počítačů, a naše těla za to platí. Stres, špatný životní styl a nedostatek pohybu se promítají do našeho tělesného zdraví. Ale víte, co je krásné na holistické masáži? Může vám pomoci zmírnit tyto problémy!

Jednou mi přišla na masáž žena, která již dlouho bojovala s bolestí zad. Přes všechny lékařské návštěvy a léky se její stav nelepšil. Měla pocit, že její tělo ji zklamává. Ale co se stalo po několika sezeních holistické masáže? Její bolest zad ustoupila. Ale neúspěch byl v tom, že se nesoustřeďovala jen na její tělo. Zaměřila se na celou ženu - na její emoce, na její myšlenky a pocity. A to byl ten krok k jejímu uzdravení.

K jakým změnám dochází na psychické úrovni

Ale nezaměřuje se holistická masáž jen na tělo. Je tu také psychická rovina, která je stejně důležitá. V našem hektickém životním stylu často zapomínáme na naše duševní zdraví. Mám přitom na mysli nejen problémy jako stres nebo úzkost, ale také naše pocity, myšlenky a vnímání světa. Při holistické masáži tento aspekt rozhodně nezanedbáváme.

Při jedné takové masáži jsem měla klientku, která měla velké problémy s úzkostí. Tento stav ji trápil už několik let a nevěděla, co s tím. Když jsem začala masáž, bylo jasné, že její tělo je napjaté a stresované. Ale jak šel čas, začala se uvolňovat. Snažila jsem se s ní mluvit, hrát si se svou energií a svou aurou. Po několika sezeních se její stav výrazně změnil. S úzkostí se naučila lépe pracovat, takže ji už neomezovala v životě tak, jak to dělala dříve.

Harmonizace energie a ducha

Kromě tělesné a psychické roviny se holistická masáž věnuje také rovině duchovní. To je ta část v nás, kterou nevidíme, ale můžeme ji cítit. Nazývá se to naše životní energie. Možná se to zdá trochu abstraktné, ale věřte mi, je to stejně důležité jako naše tělo nebo mysl.

Můžu vám vyprávět o ženě, kterou jsem jednou masírovala. Byla velmi unavená a vyčerpaná. Řekla mi, že má pocit, jako by ji někdo vysál. Během masáže se snažila ji znovu naplnit energií. A ačkoli to bylo náročné, nakonec se jí to podařilo. Pocit vyčerpání zmizel a místo něj se objevil pocit klidu a harmonie. Řekla mi, že se cítila jako znovuzrozená.

Takže když se ptáte, jak holistická masáž může zlepšit váš výkon, je odpověď jednoduchá. Může zlepšit vaše tělesné zdraví, vaše duševní zdraví a vaši životní energii. A tím může zlepšit váš výkon ve všech oblastech vašeho života. Tak proč ji nevyzkoušet?

Napsat komentář