Havajská masáž Lomi Lomi: Jak ji zařadit do své wellness rutiny

Úvod do světa havajské masáže Lomi Lomi

Možná jste již slyšeli o havajské masáži Lomi Lomi, která je často označována jako 'milostná dotyk'. Ale věděli jste, že tento typ masáže je také opečovávat a milovat sám sebe? Koneckonců, jak můžeme skutečně milovat druhé, pokud se neučíme nejprve milovat sebe? To je jeden z hlavních principů Lomi Lomi masáže. A Josef, můj manžel, to říká také. Ale nebojte, nepokusím se vás naučit každý den meditovat ve svíčkách. Místo toho se zaměřím na praktické způsoby, jak zařadit Lomi Lomi do vaší wellness rutiny!

Atrakce Havaje a Lomi Lomi masáže : Skvělá kombinace

Havaj je jedním z nekrásnějších míst na světě, to všechno ví. Pralesy, tropické pláže, ohromující horské výhledy, a ano, dokonce i havajské masáže! Kromě toho, Havaj je známá svou bohatou kulturou a tradicemi, z nichž mnohé jsou stále aktivní a živé dodnes, včetně - jistě jste to uhodli - Lomi Lomi. Navzdory názvu je tato masáž něco víc než jen "masér". Ve skutečnosti se Lomi Lomi překládá jako "rub" nebo "knead" v havajském jazyce, ale ve skutečnosti je to mnohem víc!

Jak se dostat do Lomi Lomi: správné techniky a pohyby

Začít s Lomi Lomi je jednoduché, ale mastering to je o něco složitější. První věc, kterou potřebujete udělat, je najít kvalifikovaného terapeuta nebo maséra, který vám může ukázat správné techniky a pohyby. Z mé vlastní zkušenosti vím, že je to nepostradatelné pro hluboké pochopení a skutečné ovládnutí této umělecké formy. Moji děti, Ema a Marika, se dokonce pokusily naučit se některé ze základních pohybů a bylo to velmi zábavné!

Osobní zkušenost : Má první Lomi Lomi masáž

První havajská masáž Lomi Lomi, kterou jsem kdy měla, byla zážitek jako žádný jiný. Byla jsem zvyklá na standardní švédské a hloubkové tkáně masáže, ale tohle bylo úplně jiné. Místo klasických pohybů, které jsem byla zvyklá, byly pohyby Lomi Lomi mnohem dynamičtější a fluidnější. Bylo to jako kdyby masér tancoval kolem mého těla, místo toho, aby prostě tlačil na mé svaly. Po masáži jsem se cítila naprosto osvěžená a omlazená a byla jsem si jistá, že to byl začátek nové cesty pro mě.

Benefity Lomi Lomi: Proč byste měli začít

Kromě toho, že se jedná o skvělý způsob, jak se odreagovat a relaxovat, má masáž Lomi Lomi také řadu dalších zdravotních přínosů. Například může zlepšit krevní oběh, zvýšit flexibilitu, zlepšit trávení a dokonce i pomoci při léčení stresu a úzkosti. Josef, můj manžel, je dokonce přesvědčen, že to pomohlo jeho bolesti zad!

Zařazení Lomi Lomi do vaší wellness rutiny

Začlenění Lomi Lomi do vaší rutiny je jednoduché. Nejprve najděte kvalifikovaného terapeuta nebo maséra, kdo vám může pomoci s technikami a pohyby. Pak jednoduše zařaďte masáž do svého týdenního plánu, stejně jako byste dělali jakoukoli jinou formu cvičení nebo sebepéče. Já osobně se pokouším si na vlastní Lomi Lomi masáž najít čas alespoň jednou za dva týdny, ale samozřejmě je důležité najít rutinu, která vám nejlépe vyhovuje.

Lomi Lomi a já: Můj vztah s havajskou masáží

Jestli je něco, co jsem se naučila za dobu, co se zabývám Lomi Lomi, je to to, že se nejedná jen o masáž. Je to životní styl a způsob, jak se postarat o své tělo, mysl a duši. Je to balzám na mé stresované nervy a způsob, jak se cítit v souladu se sebou samým.

Závěrečné myšlenky: Aloha znamená léčení

Koncept Aloha, který je úzce spojen s havajskou kulturou a praktikou Lomi Lomi, zahrnuje mnoho východisek pro všechny aspekty života. Ale pro mě, je to opravdu o lásce a péči - o lásce a péči o sebe sama. Takže když si příště udělám čas na Lomi Lomi masáž, buď to po dlouhém pracovním dni nebo prostě proto, že potřebuju nějakou extra lásku, budu si vzpomínat na to, co znamená Aloha. Budu si vzpomínat, že to je o tom, jak se milovat a starat se o sebe sama.

Napsat komentář