Klasická masáž jako součást vašeho wellness plánu

Proč začít s klasickou masáží?

Pravda je taková, že málokdo postrádá klasickou masáž. Miluji to, jak to dokáže uvolnit napětí v mých svalích a pomoci mi relaxovat. Nedokážu si představit lépe strávený večer po náročném dni. Ano, i já, Tereza, jsem závislá na masážích! A proč bychom měli začít s klasickou masáží jako součást našeho wellness plánu? No, protože klasická masáž je tím nejzákladnějším krokem na cestě k úplnému uvolnění a zdraví našeho těla. A pokud ještě nejsme na této cestě, je nejvyšší čas se na ni vydat.

Benefity klasické masáže

Benefitů klasické masáže je opravdu mnoho a všechny jsou fantastické. Na prvním místě je určitě úleva od bolesti. Ať už je vaše bolest kdekoli, klasická masáž vám pomůže. I já jsem se ocitla v situaci, kdy jsem měla tak strašně bolavé záda, že jsem se sotva dokázala hýbat. Co mi v té situaci pomohlo? Ano, správně hádáte, klasická masáž.

Pokud trpíte nespavostí, klasická masáž může být také řešením. Po masáži se totiž náš organismus uvolňuje a nabírá nové síly, což nám usnadňuje spánek. A věřte mi, pokud máte problémy se spaním, je to opravdu výhra.

Jak najít správného maséra

Najít správného maséra může být někdy trochu výzva. A to nemluvím o tom, že musíme najít někoho, kdo skutečně rozumí tomu, co dělá. Také je důležité najít někoho, s kým se budeme cítit komfortně během celého procesu masáže. To je důležité, protože pokud se během masáže necítíme dobře, je velmi pravděpodobné, že z ní nevytěžíme všechno, co bychom mohli.

Sama jsem měla štěstí, že jsem narazila na úžasnou masérku, která zvládla všechno, co jsem od ní očekávala, a ještě víc. O to více bych vám doporučovala, abyste nezoufali a hledali toho pravého maséra, pokud se vám ten váš (nebo ta vaše) nějak nezamlouvá. Stejně jako v mnoha jiných věcech v životě, i zde platí, že stojí za to být trpěliví.

Příprava na masáž

Příprava na masáž může být pro některé lidi stresující. Ale neměla by být! Měla by být relaxační a příjemná. Před masáží doporučuji přijít trochu dříve a užít si Atmosféru místa, kde se masáž koná.

Já osobně miluji ten pocit napětí, který cítím těsně před masáží. Je to trochu podobné tomu, když jsem byla malá a těšila se na vánoční dárky. Pak se dostaví ten moment, kdy konečně ležím na masážím stole a uvědomuji si, že je to ONO. Ten okamžik, kdy cítím, jak se každý sval v mém těle uvolňuje, je prostě k nezaplacení.

Kdy se masírovat?

Masírovat se můžete kdykoli. Někteří lidé preferují masáže ráno, aby se probudili a připravili na náročný den. Jiní lidé si zase raději užívají masáže večer, aby se uklidnili a připravili na spánek. Ať už patříte ke kterékoliv skupině, nejdůležitější je, aby vám masáže vyhovovaly a působily na vás relaxačně.

Proto se nebojte experimentovat a vyzkoušejte různé časy pro své masáže. Třeba zjistíte, že vám nejvíc vyhovuje něco mezi tím – třeba odpolední masáž! Tak to mám já a je to úžasné. Už se nemůžu dočkat další!

Napsat komentář